Встановлення водомірів

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» передбачено, що роботи з установлення квартирних засобів обліку питної води проводяться за рахунок коштів споживача.

Типова схема встановлення приладів обліку:

Встановлювати лічильник води потрібно з допомогою спеціалізованої організації або самостійно. Однак, прийняття його на облік і пломбування здійснюється лише після перевірки правильності його встановлення. Вимоги до встановлення засобів обліку передбачені п.5.2. «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України» (надалі «Правил…»): «Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу».

Перелік водолічильників, занесених до Державного реєстру України та найбільш використовуємих на території м. Павлоград:

  • КВ-1,5i («Электротермометрія» м. Луцьк)
  • ЛК-15Х («Новатор» м. Хмельницький)
  • Е-Т-1,5 («Sensus» Словаччина)
  • Residia Jet-1.5 («Sensus» Словаччина)
  • Unimag TU4-1.5 («Itron» Франція»)

Опломбування лічильника

Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку будуть проводитися з моменту опломбування вузла обліку контролером КП «Павлоградводоканал».

Для опломбування прилада обліку, Абоненту необхідно звернутися у відділ технічного контролю за телефоном 099-706-30-58. Фахівці відділу зареєструють заяву та узгодять дату виїзду контролера для опломбування лічильника.

Повірка лічильника

Згідно ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці. У зв’язку зі вступом в дію 02.08.2017 року Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», внесені відповідні зміни. А саме: п.2 ст.6 передбачено, що обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюється зарахунок власників вузлів обліку (споживачів). Дата останньої держповірки та міжповірочний інтервал зазначені в акті опломбування лічильника.