ВОДОМІРИ

Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. №630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» передбачено, що роботи з установлення квартирних засобів обліку питної води проводяться за рахунок коштів споживача.

Типова схема встановлення приладів обліку:

Встановлювати лічильник води потрібно з допомогою спеціалізованої організації або самостійно. Однак, прийняття його на облік і пломбування здійснюється лише після перевірки правильності його встановлення. Вимоги до встановлення засобів обліку передбачені п.5.2. «Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України» (надалі «Правил…»): «Вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу».

Перелік водолічильників, занесених до Державного реєстру України та найбільш використовуємих на території м. Павлоград:

  • КВ-1,5i («Электротермометрія» м. Луцьк)
  • ЛК-15Х («Новатор» м. Хмельницький)
  • Е-Т-1,5 («Sensus» Словаччина)
  • Residia Jet-1.5 («Sensus» Словаччина)
  • Unimag TU4-1.5 («Itron» Франція»)

Розрахунки за використану воду згідно з показами засобів обліку будуть проводитися з моменту опломбування вузла обліку контролером КП «Павлоградводоканал».

Для опломбування прилада обліку, Абоненту необхідно звернутися у відділ технічного контролю за телефоном 099-706-30-58. Фахівці відділу зареєструють заяву та узгодять дату виїзду контролера для опломбування лічильника.

Згідно ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці. У зв’язку зі вступом в дію 02.08.2017 року Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», внесені відповідні зміни. А саме: п.2 ст.6 передбачено, що обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку здійснюється зарахунок власників вузлів обліку (споживачів). Дата останньої держповірки та міжповірочний інтервал зазначені в акті опломбування лічильника.