Новини

Назад

02.03.2021 11:50:00

Несплата за водопостачання та водовідведення, які наслідки!


Відповідно до статті 7 Законом України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов’язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановленими відповідними договорами.

Однак, є споживачі, які просто взагалі не сплачують кошти за надані послуги водопостачання та водовідведення і подовжують нарощувати борг.

У разі несплати споживачем за послуги водопостачання та водовідведення, то така грошова заборгованість стягується у судовому порядку.

Окрім того, стягнення в судовому порядку проходить за доволі спрощеною процедурою, що передбачена ст. 274 Цивільного процесуального кодексу України, а саме шляхом видачі судового наказу. Видача судового наказу проводиться без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування їх пояснень.

Невиконання боржником вимог судового наказу може призвести (ст.48 Закону України «Про виконавче провадження») до арешту коштів, а також рухомого та нерухомого майна боржника з наступною їх реалізацією.

Звертаємо увагу, що виконавець комунальних послуг має право обмежити (припинити) надання послуги її споживачу у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця (ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Аби цього не сталося, потрібно погасити заборгованість до того, як справа дійшла до суду. Якщо можливості швидко оплатити борг немає, то можна укласти договір про реструктуризацію та виплачувати заборгованість частинами.

Заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення реструктуризується на термін до 60 місяців в залежності від суми боргу та рівня доходів громадян на дату оформлення такої «розстрочки». Якщо ж сукупного доходу членів сім’ї не вистачає на повне погашення заборгованості, то термін дії договору може бути пролонгований до повного її погашення. Окрім того, у разі підписання вищезазначеного договору, сім’я не позбавляється права та матиме можливість оформити субсидію.