Новини

Назад

20.06.2019 19:06

Шановні власник (співвласники) житлових будівель!


Повідомляємо, що відповідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (надалі – Закону), встановлення комерційних приладів обліку води в будівлі є обов`язковим для розрахунків за спожиті послуги.

Оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» визначені джерела фінансування робіт з оснащення будинків вузлами комерційного обліку, а саме:

Кошти власника. Власники (співвласники) мають право самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку. У такому разі внесок за встановлення вузла комерційного обліку таким споживачам не нараховується (п.7 ст.3 р.2 Закону).

Кошти суб’єкта господарювання (КП «Павлоградводоканал). Витрати підприємства на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку відшкодовуються споживачами шляхом сплати внеску за встановлення (п.6 ст.3 р.2 Закону). Сплата внесків розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін. Вказані витрати розраховуються відповідно до вимог «Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання», окремо для кожної будівлі та розподіляються відповідно до кількості приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна (житлових та нежитлових приміщень).

Кошти місцевого бюджету. Органи місцевого самоврядування згідно із затвердженими відповідно до законодавства програмами можуть приймати рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а також на забезпечення охорони вузлів комерційного обліку. На такі вузли обліку після їх встановлення поширюється дія законодавства про спільне майно багатоквартирного будинку. Внесок за встановлення вузла комерційного обліку, встановленого відповідно до цієї частини, споживачами не сплачується (п.8 ст.3 р.2 Закону).

Оператор зовнішніх інженерних мереж КП «Павлоградводоканал» повідомляє про намір встановлення вузла комерційного обліку шляхом повідомлення на паперовому носії кожного власника (співвласника) будівлі.

Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців з дня отримання повідомлення має право сповістити оператора зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:

згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;

намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;

намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

У разі якщо протягом двох місяців з дня отримання повідомлення власник (співвласники) не повідомив оператора зовнішніх інженерних мереж про намір погодити з ним відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, оснащення будівлі вузлами комерційного обліку здійснює оператор зовнішніх інженерних мереж (п.3 ст.3 р.2 Закону).